خرید شمش

شمش از محصولات نورد فولاد است و از مهمترین کالاها در فرآیند زنجیره تولید محصولات فولادی است که برای تولید محصولات نهایی ازجمله میلگرد، تیرآهن ، مفتول و … کاربرد دارد. بیلت,بلوم و اسلب از جمله محصولات فولادی نیمه ساخته هستند که باید فرآوری شوند شمش بیلت یا شمشال از فرآوردهای میانی نورد فولاد می باشد، نسبت به شمش طول بیشتری دارد و سطح مقطع کمتر از 230 سانتی متر مربع دارد ، سطح مقطع آن دایره یا مربع با عرض کمتر از 15سانتی متر می باشد. شمش اسلب یا تختال برخلاف بیلت و بلوم مستطیل شکل است و معمولا به ضخامت 230 میلی متر و عرض 1.25متر و طول 12 متری می باشد. اسلب ماده ی اولیه ساخت ورق فولادی می باشد

از کاربردهای اصلی بلوم و بیلت در صنعت تولید تیرآهن ، ساخت مفتول ، میلگرد ( ساده و آجدار) ، نبشی و ناودانی و سپری (فابریک) ، لوله‌‌های جداره چاه و مانیسمان و سایر مقاطع است. تختال که یکی از مهم‌ترین محصولات فولاد خام محسوب می‌شود به‌عنوان ماده‌ی اولیه‌ی فرایندهای نورد گرم و سرد جهت ساخت ورق‌های فلزی ، صفحه ، نوارهای فلزی ، کلاف و کویل‌ها و همچنین ساخت لوله‌های درزدار ، تیوب ها ، نبشی و ناودانی پرسی استفاده می‌شود .

اولین مسئله ای که در مورد شمش فولادی بسیار مهم است شکل و اندازه شمش است که برای مراحل بعدی فرایندهای شکل‌دهی قطعات اهمیت پیدا می‌کند. نکته‌ی بعدی درمورد نحوه‌ی شمش‌ریزی در قالب و انجماد مذاب داخل قالب است چراکه خواص فیزیکی و مکانیکی قطعات نهایی را تعیین می‌کند. بعد از تبدیل سنگ آهن به فولاد خام یا آهن اسفنجی، پس از فولادسازی و تهیه مذاب فولاد در کوره‌ی القایی و یا کنورتور ، شمش فولادی به عنوان یک محصول پیش‌ساخته با اشکال مختلف جهت مصارف گوناگون عرضه می‌شود که از انواع آن می‌توان به شمش، بیلت، بلوم و اسلب اشاره کرد.

درباره ما

مجموعه آهن آلات سعادتی با تجربه ی 25 ساله خود شروع به فعالیت در حوزه آهن آلات صنعتی و فولادهای آلیاژی کرده است. این مجموعه زیر نظر شرکت سعادت توس پایا می باشد و تحت عنوان وب سایت آهن روز در فضای مجازی فعالیت خود را آغاز کرده است.

پست های اخیر

ثبت نام در خبرنامه

اسکرول به بالا