نگاهی عمیق به انواع فولاد

آهن آلات سعادتی فروشنده انواع آهن آلات صنعتی و فولادهای آلیاژی ولوله های صنعتی مانیسمان و لوله جدار

چاه، شمش های فولادی بیلت و بلوم و اسلب، چهارپهلو فولادی،تسمه فولادی با بهترین کیفیت و پائین ترین

قیمت و خدمات برشکاری با دستگاه سی ان سی و دستگاه برش اره نواری

نگاهی عمیق به انواع فولاد

در این مقاله ما به برخی از متداول ترین دسته های فولاد نگاهی عمیق خواهیم انداخت، و درمورد اینکه چه عواملی آنها را متفاوت می کند و چه مواردی را باید در هنگام تصمیم گیری در مورد خرید نوع مناسب فولاد در نظر بگیرید توضیح خواهیم داد.

طبق موسسه آهن و فولاد آمریکا (AISI) ، فولاد را می توان در چهار گروه اساسی بر اساس ترکیبات شیمیایی دسته بندی کرد:

  1. فولاد کربنی
  2. فولاد آلیاژی
  3. فولاد ضد زنگ
  4. فولاد ابزاری

تمامی فولاد از آهن و کربن تشکیل شده است. این مقدار کربن و آلیاژهای اضافی آن است که خصوصیات و ویژگی های هر درجه از فولاد را تعیین می کند. درجه های مختلفی از فولاد وجود دارد که هرکدام خواص متنوعی را در بر می گیرند. این خواص می تواند فیزیکی ، شیمیایی و محیطی باشد.

انواع فولاد

فولادهای کربنی حاوی مقادیر کمی از عناصر آلیاژی هستند و 90٪ از کل تولیدات فولاد را تشکیل می دهند. فولادهای کربنی را می توان بسته به میزان کربن آنها در سه گروه دسته بندی کرد:

  • فولادهای کم کربن / فولادهای ملایم حاوی 3/0 درصد کربن هستند
  • فولادهای کربن متوسط  که ​​حاوی 0.3-0.6. کربن هستند
  • فولادهای پر کربنی که بیش از 0.6٪ کربن دارند

فولادهای آلیاژی حاوی عناصر آلیاژی (به عنوان مثال منگنز ، سیلیکون ، نیکل ، تیتانیوم ، مس ، کروم و آلومینیوم) در نسبت های مختلف برای دستکاری خواص فولاد مانند سختی ، مقاومت در برابر زنگ زدن ، مقاومت ، شکل پذیری ، قابلیت جوش پذیری یا انعطاف پذیری آن موجود هستند. برنامه های کاربردی برای فولادهای آلیاژی شامل خطوط لوله ، قطعات خودرو ، ترانسفورماتورها ، ژنراتورهای برق و موتورهای الکتریکی است.

درباره ما

مجموعه آهن آلات سعادتی با تجربه ی 25 ساله خود شروع به فعالیت در حوزه آهن آلات صنعتی و فولادهای آلیاژی کرده است. این مجموعه زیر نظر شرکت سعادت توس پایا می باشد و تحت عنوان وب سایت آهن روز در فضای مجازی فعالیت خود را آغاز کرده است

پست های اخیر

ثبت نام در خبرنامه

اسکرول به بالا