چهارپهلوی فولادی از لحاظ ظاهری بصورت یک چهارگوش میباشد که از دسته پروفیل های باز می باشد و در سایزها و روش‌های مختلفی تولید می‌شود که در صنایع و ساختمان کاربرد فراوانی دارد. در ساخت چهار پهلو فولادی معمولاً از فولادهای خاصی استفاده می‌شود.

چهارپهلو های فولادی در صنایع مختلفی کاربرد دارند که از مهمترین آن ها می توان به صنایع ریل سازی، شاسی ماشین آلات، صنایع ساختمانی و عمرانی، جرثقیل ها، نگهدارنده تیغه های برش و ریل ها اشاره کرد.

چهارپهلوها با ضخامت ۸ تا ۲۰۰ میلی متر تولید و عرضه میشوند.دیگر چهارپهلوهای پرمصرف عبارتند از چهارپهلو ترانس، چهارپهلو فابریکی، چهارپهلو ماشینکاری و چهارپهلو های پولیش شده.

ویژگی های چهارپهلو فولادی

چهارپهلوی نورد گرم

همان‌طور که از نامش برمی‌آید، در تولید چهارپهلوی نورد گرم، ابتدا شمش خام را تا رسیدن به دمای لازم گرم می‌کنند و در مرحله‌ی بعد با رد شدن از میان غلتک‌هایی که به آن‌ها نورد می‌گویند، به آن شکل می‌دهند.

چهارپهلوی تولیدشده از این فرآیند، کیفیت خیلی بالایی ندارد و کاربرد آن در مواردی است که شکل ظاهری اهمیت چندانی ندارد و مسائلی مانند استحکام قطعه بیشتر مدنظر است.این نوع چهارپهلو در سایزهای ۵ * ۵ تا۳۰۰ * ۳۰۰ میلی ‌متر تولید می‌شوند و کاربرد هایی نظیر استفاده در ساخت یراق‌های فولادی، گل‌نرده و پیچ و مهره دارد.

چهارپهلوی نورد سرد

در تولید چهارپهلوها به روش نورد سرد، شمش خام بدون اینکه گرم شود با قرار گرفتن و حرکت در میان غلتک ‌های نورد، به فرم چهارپهلو با هر سایز و اندازه‌ای که مدنظر باشد درمی‌آید.

از خصوصیات این نوع چهارپهلو می‌توان به کیفیت بالاتر نسبت به چهارپهلو های تولید شده به روش نورد گرم اشاره کرد. به ‌طوری‌که از آن‌ها در کاربردهایی که نیاز به کیفیت بالاتری دارد.

سایزهای تولیدی این نوع هم مانند نوع نورد سرد است و معمولاً کاربردهای نسبتاً ظریف ‌تری مانند قالب‌سازی و تراشکاری دارد.

درباره ما

مجموعه آهن آلات سعادتی با تجربه ی 25 ساله خود شروع به فعالیت در حوزه آهن آلات صنعتی و فولادهای آلیاژی کرده است. این مجموعه زیر نظر شرکت سعادت توس پایا می باشد و تحت عنوان وب سایت آهن روز در فضای مجازی فعالیت خود را آغاز کرده است

پست های اخیر

ثبت نام در خبرنامه

اسکرول به بالا