قیمت میلگرد در تهران

آهن آلات سعادتی فروشنده انواع آهن آلات صنعتی و فولادهای آلیاژی، انواع میلگرد فولادی،میلگرد

CK45،میلگرد MO40، میلگرد SPK، میلگرد A105،میلگرد ST52، میلگرد VCN، میلگرد ترانس

، میلگرد سمانته ،انواع تسمه وچهارپهلو فولادی و لوله های صنعتی با بهترین کیفیت و پائین ترین

قیمت و همچنین خدمات برشکاری با دستگاه سی ان سی و دستگاه برش اره نواری

قیمت میلگرد در تهران

کاهش شدید قیمت میلگرد در بورس در پی ریزش اخیر نرخ دلار

در پی کاهش اخیر نرخ دلار ، قیمت میلگرد نیز در بورس کاهش یافت و نسبت به گذشته قیمت میلگرد ارزان شد. در پی این کاهش قیمت دلار از حدود 32 هزار تومان به حدود 26 هزارتومان خریداران فولاد نیز از خرید میلگرد با هدف کاهش بیشتر قیمت ها عقب نشینی کردند.

نرخ میلگرد در بازار جهانی با افزایش کلی روبرو بوده و این خود دلیلی دیگر بر افزایش قیمت میلگرد در ایران است.گرچه در یک ماه گذشته قیمت میلگرد با کاهش قیمت همراه بوده است اما بطور کلی در پی افزایش نرخ دلار در طی سال جاری، قیمت میلگرد نیز با افزایش قیمت همراه بوده است. از دیگر مواردی که بر قیمت میلگرد تاثیر زیادی دارند میتوان به افزایش قیمت مواد اولیه،گندله و فولاد نیز اشاره کرد.

در طی هفته اوا آبان ماه برخلاف انتظار و در شرایطی که تقاضا برای خرید میلگرد وجود نداشت ناگهان قیمت آن در بورس نسبت به بازار آزاد افزایش یافت. دلیل اصلی آن رشد نرخ ارز نیمایی و بدنبال آن افزایش بهای پایه ی شمش و مقاطع فولادی بوده است.

افزایش بهای پایه به نرخی بالاتر از میانگین قیمت معامله هفته قبل، سیگنال مثبتی برای رشد تقاضا در بازار به‌شمار می‌رود، چرا که صنایع پایین‌‌دستی می‌دانند درصورت عقب انداختن خرید هفتگی، باید هفته بعد ماده اولیه خطوط تولید خود را با نرخ پایه بالاتر خریداری کنند. از همین رو در این رینگ، تقاضایی ۱۱۸ هزار تنی به ثبت رسید. درنهایت نیز ۹۶ هزار و ۵۰۰ تن شمش فولاد با میانگین بهای ۱۰ هزار و ۱۷۰ تومان مورد معامله قرار گرفت.

این افزایش قیمت باعث شد که محصولات فولادی در معاملات روزهای بعد از استقبال خوبی برخوردار نشوند.تحلیل و بررسی بازار آزاد مقاطع فولادی نیز کاهش قیمت ها را نشان میدهد و این در حالی است که بهای پایه میلگرد بالاتر از نرخ آن در بازار آزاد قیمت‌گذاری شده که بررسی‌های میدانی «دنیای‌اقتصاد» از بازار آزاد مقاطع فولادی تهران حاکی است حتی در همین نرخ‌ها نیز خریداری در بازار وجود نداشته و این بازار در رکود کامل به سر می‌برد.

درباره ما

مجموعه آهن آلات سعادتی با تجربه ی 25 ساله خود شروع به فعالیت در حوزه آهن آلات صنعتی و فولادهای آلیاژی کرده است. این مجموعه زیر نظر شرکت سعادت توس پایا می باشد و تحت عنوان وب سایت آهن روز در فضای مجازی فعالیت خود را آغاز کرده است

پست های اخیر

ثبت نام در خبرنامه

اسکرول به بالا