فروش شمش

امروزه شمش فولادی یکی از مهم ترین کالاهاییست که در صنعت فولاد مورد استفاده قرار میگیرد. از این کالا در صنایع بسیار استفاده می شود که بسته به نیاز آن مکن است بصورت فیزیکی یا شیمیایی مورد استفاده قرار گیرد. بطور معمول طول هر شمش فولادی 12 متر است و در اشکال مختلفی تولید می شود اما معمول ترین آن شکل ذوزنقه ای می باشد. حمل و نقل این محصول نیز بسیار آسان است. شمش فولادی در سه نوع بیلت، بلوم و فابریک وجود دارد. 

در ادامه به معرفی انواع شمش فولادی میپردازیم :

شمش اسلب

 شمش اسلب یا تختال برخلاف بیلت و بلوم مستطیل شکل است و معمولا به ضخامت 230 میلی متر و عرض 1.25 متر و طول 12 متری می باشد. اسلب ماده اولیه ی ساخت ورق می باشد.

شمش بیلت

شمش بیلت یا شمشال از فرآورده های میانی نورد فولاد می باشد، نسبت به شمش طول بیشتری دارد و سطح مقطع آن کمتر از 230 سانتی متر مربع می باشد که سطح مقطع آن دایره یا مربع با عرض کمتر از 15 سانتی متر است.

شمش بلوم

بلوم یا شمشه شبیه بیلت است ولی با عرض بیش از 15 سانتی متر یا به عبارتی سطح مقطع آن کمتر از 230 سانتی متر مربع می باشد. بلوم برای ساخت سپری ، تیرآهن و غیره کاربرد دارد.

روش تولید

پس از استخراج سنگ آهن از معادن با روش های مختلف فلز آهن احیا و استخراج میشود. این روش ها عبارت است از :

  • کوره بلند
  • احیا مستقیم
  • کوره تونلی

مواد مذاب فولاد خام از انجام فرآیندهایی در کوره های قوس الکتریکی و یا کنورتور بدست می آید. سپس طی فرآیندی به نام شمش ریزی به دو روش پیوسته و دستی (تکباری) انجام می شود.

شمش فولادی طی فرایند نورد تولید می شود. پس از این فرآیند به محصولاتی مانند میلگرد فولادی، ورق فولادی، چهارپهلو فولادی، تسمه فولادی، لوله صنعتی تبدیل می شود. از این محصولات در صنایع مختلف و ساختمان سازی بسیار استفاده میکنند. امروزه مهم ترین کالایی که در زنجیره ی صنعت فولاد استفاده می شود شمش فولادی است.

نحوه ی شمش ریزی به داخل قالب های فولادی و انجماد مواد مذاب در داخل قالب ها است که خواص فیزیکی و مکانیکی محصولات نهایی را تعیین میکند. بعد از تبدیل سنگ آهن به فولاد خام یا آهن اسفنجی ، پس از فولادسازی و تهیه مذاب فولاد در کوره‌ی القایی و یا کنورتور ، شمش فولادی به عنوان یک محصول پیش‌ساخته با اشکال مختلف جهت مصارف گوناگون عرضه می‌شود که از انواع آن می‌توان به شمش، بیلت، بلوم و اسلب اشاره کرد.

درباره ما

مجموعه آهن آلات سعادتی با تجربه ی 25 ساله خود شروع به فعالیت در حوزه آهن آلات صنعتی و فولادهای آلیاژی کرده است. این مجموعه زیر نظر شرکت سعادت توس پایا می باشد و تحت عنوان وب سایت آهن روز در فضای مجازی فعالیت خود را آغاز کرده است.

پست های اخیر

ثبت نام در خبرنامه

اسکرول به بالا