مزایای برشکاری CNC

آهن آلات سعادتی فروشنده انواع آهن آلات صنعتی و فولادهای آلیاژی نظیر ورق ، میلگرد، چهارپهلو، تسمه و لوله های صنعتی با بهترین کیفیت و پائین ترین قیمت در سایز های مختلف و همچنین خدمات برشکاری با دستگاه CNC و دستگاه برش اره نواری

تکنولوژی CNC

همانطور که میدانید زمان جزئی بسیار مهم از تجارت است. با استفاده از دستگاه برشکاری CNC ، زمان مورد نیاز برای انجام کارها بطور انفرادی و دستی کاهش می یابد. علاوه بر این ، دستگاه برشکاری CNC سرعت پردازش را افزایش می دهد و پردازش تکراری نیاز به تنظیمات مجدد برنامه دارد که بسیار ساده است.

از طرف دیگر ، پردازش کلاسیک بدون استفاده از فناوری CNC نیاز به انجام کامل تنظیمات ابزار و ماشین آلات در حین کار مجدد دارد. علاوه بر این ، با استفاده از فناوری CNC ، فضای اشغال شده توسط دستگاه کاهش یافته و کیفیت محصول نهایی افزایش می یابد و می توان از یک دستگاه برای ایجاد یک موقعیت واحد استفاده کرد، در حالی که در گذشته به چندین فضای مختلف برای نگهداری از دستگاه نیاز بود.

حتماً بخوانید » برشکاری پلاسما

کاربرد تکنولوژی CNC در کارهای روزمره

با این حال ، با وجود مزایای بارز فن آوری CNC و برشکاری CNC ، اشکالاتی هم وجود دارد. معایبی مانند هزینه بالای خرید و نگهداری از چنین فناوری وجود دارد و بنابراین تنها شرکت های بزرگ و پیشرفته می توانند سیستم CNC بدست آورده و استفاده کنند. یکی دیگر از معایب این دستگاه، نیاز به دانش تخصصی کارکنان مربوط به بخش برنامه نویسی است.
از فناوری CNC می توان در پروژه های مختلفی مربوط به برشکاری و فراوری فلزات و سایر مواد استفاده کرد اما معروف ترین و متداول ترین کاربرد این فناوری برشکاری یا فرزکاری است. 

بخش فرز CNC در پردازش فلز دقت و سرعت بالایی را فراهم می کند. که از طرف دیگر توسط دستگاه های معمولی ارائه نمی شود. جدا از آن ، فناوری CNC در هنگام برش فلز لیزر ، برش پلاسما ، برش جت آب (واترجت)، سنگ زنی ، حفاری و غیره اعمال می شود.

علاوه بر کاربرد آن در مهندسی یا متالورژی ، فناوری CNC در برخی از صنایع دیگر نیز به کار گرفته می شود. برای مثال از دیگر کاربردهای آن میتوان به صنعت چوب اشاره کرد که در واقع کاربرد آن در این صنعت نیز مشابه صنعت فولاد است.

درباره ما

مجموعه آهن آلات سعادتی با تجربه ی 25 ساله خود شروع به فعالیت در حوزه آهن آلات صنعتی و فولادهای آلیاژی کرده است. این مجموعه زیر نظر شرکت سعادت توس پایا می باشد و تحت عنوان وب سایت آهن روز در فضای مجازی فعالیت خود را آغاز کرده است

پست های اخیر

ثبت نام در خبرنامه

اسکرول به بالا