پروسه ی تولید ورق فولادی

آهن آلات سعادتی فروشنده انواع آهن آلات صنعتی و فولادهای آلیاژی، انواع ورق فولادی ، ورق ST52، ورق

ST37، ورق A516، ورق CK45 و لوله های صنعتی مانیسمان و لوله جدار چاه، شمش های فولادی بیلت و بلوم

و اسلب، چهارپهلو فولادی،تسمه فولادی با بهترین کیفیت و پائین ترین قیمت و خدمات برشکاری با دستگاه سی

ان سی و دستگاه برش اره نواری

پروسه ی تولید ورق فولادی

ورق فلزی، قطعه ای از فولاد است که در اثر فرآیندی صنعتی به قطعات نازک و مسطح تبدیل می شود. ورق فولادی یکی از اشکال اصلی محصولات فولادی است که در صنعت فولاد استفاده می شود و می توان آن را برش داد و به اشکال مختلف تبدیل کرد. در اطراف ما وسایل بسیاری وجود دارد کهاز آهن و فولاد ساخته شده است. ضخامت این قطعات فولادی می توانند به طور قابل توجهی متفاوت باشند. ورق های بسیار نازک فویل، ورق و یا قطعات ضخیم تر از 6 میلی متر (0.25 اینچ) را ورق فولادی یا “فولاد ساختاری” می نامند. ورق فولادی در اشکال تخت یا نوارهای پیچ خورده (کویل) موجود است. کویل ها از پیچیدن یک ورق فلزی بی انتها به دور هم ایجاد می شوند.

در اکثر کشورهای جهان ، ضخامت ورق فولادی دائما بر حسب میلی متر مشخص می شود. در ایالات متحده ، ضخامت ورق فولادی معمولاً با یک روش سنتی و غیرخطی که به عنوان معیار سنجش آن شناخته می شود ، مشخص می شود. هرچه اندازه ی آن بیشتر باشد ، فلز نازک تر است. ورق های فولادی که معمولاً مورد استفاده قرار می گیرند از 30 گیج تا حدود 7 گیج هستند. محدوده ی گیج بین فلزات آهنی (بر پایه آهن) و فلزات غیر آهنی مانند آلومینیوم یا مس متفاوت است. به عنوان مثال ضخامت مس با اونس اندازه گیری می شود که نشان دهنده وزن مس موجود در مساحت یک فوت مربع است. قطعات ساخته شده از ورق فولادی باید دارای ضخامتی یکنواخت برای دست یابی به نتیجه ای ایده آل باشند.

بسیاری از فلزات مختلف وجود دارد که می تواند به ورق فلز تبدیل شود ، مانند آلومینیوم ، برنج ، مس ، فولاد ، قلع ، نیکل و تیتانیوم. برای مصارف تزئینی ، برخی از ورق های فلزی مهم شامل نقره ، طلا و پلاتین هستند (همچنین از ورق فلز پلاتین به عنوان کاتالیزور نیز استفاده می شود). 

کاربردهای ورق فولادی

 

از ورق فولادی در بدنه اتومبیل و کامیون، بدنه و بال هواپیما ، میزهای پزشکی ، سقف ساختمانها (معماری) و غیره استفاده می شود. ورق فولادی و سایر مواد با درصد مغناطیسی بالا ، همچنین به عنوان هسته های فولادی چند لایه شناخته می شوند ، در ترانسفورماتورها و ماشین های الکتریکی نیز کاربرد دارند. از نظر تاریخی ، کاربرد اصلی ورق فولادی در زره های پوشیده شده توسط سواره نظام بود ، همچنین ورق فولادی دارای کاربردهای تزئینی زیادی است ، برای مثال در ساخت پوشش رویی اسب سواره نظام در زمان قدیم از ورق فولادی استفاده میشده است.

منبع : ویکی پدیا

درباره ما

مجموعه آهن آلات سعادتی با تجربه ی 25 ساله خود شروع به فعالیت در حوزه آهن آلات صنعتی و فولادهای آلیاژی کرده است. این مجموعه زیر نظر شرکت سعادت توس پایا می باشد و تحت عنوان وب سایت آهن روز در فضای مجازی فعالیت خود را آغاز کرده است

پست های اخیر

ثبت نام در خبرنامه

اسکرول به بالا