قیمت امروز آهن آلات

آهن آلات سعادتی فروشنده انواع آهن آلات صنعتی و ساختمانی و فولاد های آلیاژی با بهترین کیفیت و پائین ترین قیمت در ایران میباشد.

قیمت آهن آلات در سال 2005 ناگهان رشد کرد. از نظر کارشناسان دلیل این افزایش قیمت  در واقع افزایش قیمت مواد اولیه تولید محصولات فولادی و آهن آلات بوده است.

این امر به نوبه خود به در دسترس بودن فیزیکی منابع آهن و ذغال سنگ و روند طولانی مدت قیمت انرژی ، نیروی کار و تجهیزات و سرمایه بستگی خواهد داشت.

در پاسخ به تغییرات کوتاه مدت در مصرف فولاد ، قیمت ها پیرامون آن روند نوسانی خواهند داشت.همچنین در آن بازه ی زمانی شاهد افزایش تولید آهن آلات نیز بوده ایم.

هزینه های تولید فولاد در سال 2008 به سرعت افزایش یافت و دلیل آن هم بالا بودن قیمت سنگ آهن و ذغال سنگ در آن زمان بود.

در پاسخ به قیمت بالای این محصولات، سه راهکار در نظر گرفته شد.

  1.  افزایش سرمایه گذاری در سنگ آهن جدید و ظرفیت ذغال سنگ توسط تولید کنندگان فعلی و تازه واردان این صنعت یکی از راهکارهاست. این سرمایه گذاری منجر به ایجاد ظرفیت قابل توجه جدیدی شد که از سال 2012 به بعد تولید خود را آغاز کرده و برای چندین سال دیگر به افزایش ظرفیت خود ادامه داد.
  2. واکنش دیگر اقدامی از سوی فولاد سازان برای دستیابی به مواد اولیه مورد نیاز خود بوده است. این روند از اواخر دهه 1970 معکوس شد، بطوریکه در آن فولاد سازان در اروپا و آمریکای شمالی به تدریج پروژه های آهن و زغال سنگ خود را تعطیل کردند و یا فروختند زیرا هزینه های نگهداری آنها بالاتر از قیمت بازار محصولات بود. برخی از تولید کنندگان غربی و بسیاری از تولیدکنند گان چینی به سرعت برای دستیابی به عملیات سنگ آهن و عملیات زغال سنگ کک سازی حرکت کردند. این در حال تغییر ساختار بازار سنگ آهن و زغال سنگ بود و همزمان با ایجاد ظرفیت برای رقبای جدید، میزان فروش شخص ثالث را کاهش داد.
  3. راه سوم اقدام مصرف کنندگان فولاد چین برای جستجوی منابع جدید از کشورهایی است که قبلاً عملیات سنگ آهن کمی داشته اند. بنابراین ، مقادیر زیادی سنگ آهن از مالزی ، اندونزی ، ویتنام و مغولستان که قبلاً فقط صنایع کوچک سنگ آهن داشتند به چین وارد شد. از سرمایه و بنگاه های اقتصادی چین برای گسترش عرضه از این منابع کمتر متعارف استفاده شده است.

درباره ما

مجموعه آهن آلات سعادتی با تجربه ی 25 ساله خود شروع به فعالیت در حوزه آهن آلات صنعتی و فولادهای آلیاژی کرده است. این مجموعه زیر نظر شرکت سعادت توس پایا می باشد و تحت عنوان وب سایت آهن روز در فضای مجازی فعالیت خود را آغاز کرده است.

پست های اخیر

ثبت نام در خبرنامه

اسکرول به بالا