برشکاری CNC

آهن آلات سعادتی فروشنده انواع آهن آلات صنعتی و فولادهای آلیاژی ولوله صنعتی، شمش فولادی، چهارپهلو

فولادی،تسمه فولادی با بهترین کیفیت و پائین ترین قیمت و خدمات برشکاری با دستگاه سی ان سی و دستگاه

برش اره نواری

برشکاری cnc و پرداختن فلز

کلمه ی cnc که مخفف ” Computer Numeric Control” است، به دستگاه هایی خودکار اطلاق می شود که توسط فرمان های برنامه نویسی شده با کامپیوتر کنترل می شوند که این کامپیوتر نقش مهمی در مدیریت و کنترل آنها دارد.

برشکاری cnc

تاریخچه ی کوتاهی از توسعه ی تکنولوژی cnc

فناوری CNC در دهه 40 و 50، در قرن گذشته شروع به توسعه کرد. فناوری کنترل عددی آن زمان شناخته شده بر اساس ابزارها و ماشین آلات موجود بود که در پردازش مواد استفاده می شد. موتورهای خدماتی که حرکات خود را کنترل می کنند و به عبارتی خودکار هستند به موارد ذکر شده نیز اضافه شدند. نقطه عطف توسعه ماشین های CNC و همچنین تغییر روند تولید آنها، بطورکلی در توسعه رایانه ها و علم الکترونیک است.چنین نوآوری ها و فناوری هایی به شما این امکان را می دهد که فرمان های لازم برنامه را از رایانه مستقیماً به دستگاهی كه آنها را اجرا می كند ارسال كنید.
اولین دستگاه CNC در آمریکا در انستیتوی فناوری ماساچوست (M.I.T) ساخته شد و این یک نقطه عطف مهم در روند تولید بود. بر خلاف ماشین آلات امروزی که توسط کامپیوتر کنترل می شوند، این دستگاه با یک روبان کاغذی سوراخ دار کار می کرد. یکی از کنجکاوی های مرتبط با آنها مربوط به بخش مدیریت آن است که بزرگتر از دستگاه CNC بود. از آن به بعد ، فناوری CNC در حال توسعه و پیشرفت روزافزون است ، بنابراین تصور ساخت دستگاهی مدرن بدون تکنولوژی CNC تقریباً غیرممکن بود.

دستاوردهای تکنولوژی cnc

امروزه تصور تولید قطعات فولادی بدون استفاده از فناوری CNC غیرممکن است. فواید استفاده از دستگاه های CNC بسیار زیاد است، برای مثال برخی از آنها در انعطاف پذیری فرآیند ماشینکاری (به ویژه با فرز و حفاری (CNC) ، دقت و سرعت پردازش برش (CNC) منعکس می شوند. با این حال ، یکی از مهمترین و بزرگترین مزایای استفاده از دستگاه CNC در فرآوری فلزات این واقعیت است که CNC می تواند چندین عملیات را در یک چرخه کار واحد انجام دهد.
به این ترتیب که به عنوان مثال می توانید مرکز CNC را برای انجام آسیاب مسطح ، حفاری و فرز برنامه ریزی کنید و همه چیز را در یک پروژه ادغام کنید.

درباره ما

مجموعه آهن آلات سعادتی با تجربه ی 25 ساله خود شروع به فعالیت در حوزه آهن آلات صنعتی و فولادهای آلیاژی کرده است. این مجموعه زیر نظر شرکت سعادت توس پایا می باشد و تحت عنوان وب سایت آهن روز در فضای مجازی فعالیت خود را آغاز کرده است

پست های اخیر

ثبت نام در خبرنامه

اسکرول به بالا