• تهران : بازار آهن شاد آباد
 • ۰۹۱۲۸۱۵۸۷۰۷ | ۰۲۱-۲۲۲۴۷۰۰۰
 • چه عواملی در میزان قیمت ورق روغنی اثر گذار است ؟

  یکی دیگر از عوامل مهم در قیمت ورق روغنی نوع آن است ورق های روغنی با توجه به میزان کشش آنها به ۳ نوع مختلف تقسیم می شوند. ورق های روغنی مدل ST12 که از میزان کشش خیلی معمولی برخوردار است نسبت دیگر ورق ها از قیمت پایین تری دارد. ضخامت ورق های روغنی بین ۳/ تا ۳ میلی متر است و از دیگر مواردی است که در قیمت ورق روغنی و کاربرد آن تاثیر دارد.
  با توجه به این که ورق های تولیدی به صورت نورد سرد، نسبت به دیگر ورق های ساخته شده از فلز با قیمت مناسب تر انجام می شود و همچنین سرعت بیشتری دارد باعث شده است تا تولید این ورق نسبت به سایر ورق ها بیشتر باشد. قیمت ورق های روغنی با توجه مواد اولیه آنها و قیمت آنها در بازار جهانی تعیین می شود به طور مثال با بالا رفتن قیمت آهن قیمت ورق های روغنی نیز افزایش می یابد البته این نوسانات نسبت به قیمت مواد اولیه کمتر است.
  با توجه به این که ازاین نوع ورق ها نوع وارداتی آن از کشورهای قزاقستان، هند، کشور کره و چین نیز در کشور وجود دارد باعث می شود که قیمت تولیدات داخلی کمتر شود زیرا یکی از موارد تنظیم کننده قیمت در بازار میزان تولیدات و عرضه است، متقابلا میزان تقاضا برای ورق روغنی نیز قیمت ورق را دچار نوسان می کند. عوامل بسیاری به صورت زنجیره ای بر قیمت تمام محصولات اثر می گذارند و قیمت ورق روغنی نیز از این قاعده مستثنی نیست. تحریم ها در سال های اخیر از جمله عوامل اثر گذار در قیمت ورق می باشد. تغییرات قیمت ارز و شرایط بورس نیز در قیمت تولیدات کارخانه ها اثر می گذارد.
  مهمترین نکات برای تعیین قیمت ورق روغنی؟
  قیمت یکی از مهمترین فاکتورها هنگام خرید هر محصول است. البته باید توجه داشت که کیفیت از تمام فاکتورهای خرید مهمتر است. قیمت ورق روغنی به عوامل زیادی بستگی دارد. نوع مواد اولیه استفاده شده باعث کیفیت های متفاوتی در ورق های روغنی می شود. از دیگر عوامل، کارخانه تولید کننده این ورق های روغنی است. با توجه به این که کارخانه های متفاوتی برای عرضه ورق روغنی وجود دارد قیمت ورق روغنی نیز متفاوت است برای مثال در برخی ورق ها قیمت کارخانه فولاد مبارکه از قیمت ورق هفت الماس و کارخانه فولاد غرب بیشتر است. به طور مثال قیمت ورق روغنی با ضخامت ۶/ و مدل SR12 به صورت رول در ابعاد ۱۰۰۰ میلی متری در کارخانه فولاد مبارکه ۲۵۸۰۰۰ ریال و در کارخانه هفت الماس ۲۵۶۰۰۰ در یک روز قیمت گذاری شده است. البته باید توجه داشت که حتما ورق های اصل را از نمایندگی های معتبر فروش خریداری نمود